ST. STEPHEN'S COLLEGE



LIST OF SHORTLISTED CANDIDATES FOR SPORTS INTERVIEWS


The following applicants have been shortlisted for admission interviews in the Sports category. The shortlist has been determined after taking into consideration both certificate and academic marks as explained in the College Prospectus.



Candidates please note that the date and time of interview will be notified here, on this site on Saturday 31st October 2020.



S.No Form No. Name Course
1 UG200006431 Vansh Kapoor B.A. Honours Economics
2 UG200005076 Yashasvi Chaudhary B.A. Honours Economics
3 UG200004955 Suhani Singh B.A. Honours Economics
4 UG200009364 PARAM DEEP SHOKEEN B.A. Honours Economics
5 UG200012512 Prachi Tokas B.A. Honours Economics
6 UG200008608 Tanish Kaswan Nayasar B.A. Honours Economics
7 UG200014914 Suryansh Advani B.A. Honours Economics
8 UG200005904 Enakshi Rehani B.A. Honours Economics
9 UG200000977 Sankalp Anand B.A. Honours Economics
10 UG200004050 Kavya Gupta B.A. Honours Economics
11 UG200000294 Ananya Kumar B.A. Honours Economics
12 UG200010612 Briyant Dabas B.A. Honours Economics
S.No Form No. Name Course
1 UG200000515 Tasha Ahmed B.A. Honours History
2 UG200014658 Mehreen Riza B.A. Honours History
3 UG200010950 Syeda Antara Zaima B.A. Honours History
4 UG200001797 ANUSHKA MEHTA B.A. Honours History
5 UG200007866 ADYA PARASHAR B.A. Honours History
6 UG200006331 Akshit Choudhary B.A. Honours History
7 UG200001119 RUBAIYAT SINGH TAKHAR B.A. Honours History
8 UG200007062 Aiman Sinhji Jadeja B.A. Honours History
S.No Form No. Name Course
1 UG200019348 Mankeert Kaur Narang B.A. Programme
2 UG200005076 Yashasvi Chaudhary B.A. Programme
3 UG200014658 Mehreen Riza B.A. Programme
4 UG200015531 Rohan Mehra B.A. Programme
5 UG200012512 Prachi Tokas B.A. Programme
6 UG200003362 Tejas Chawla B.A. Programme
7 UG200015930 Yashvendra Singh B.A. Programme
8 UG200010238 Sammr Raina B.A. Programme
9 UG200004931 ARYAN TYAGI B.A. Programme
10 UG200002001 Sanskar Tokas B.A. Programme
11 UG200004388 Kunwar Sanjeev B.A. Programme
12 UG200013550 DIPANSHU B.A. Programme
13 UG200008608 Tanish Kaswan Nayasar B.A. Programme
14 UG200010950 Syeda Antara Zaima B.A. Programme
15 UG200014320 Kavya Kochhar B.A. Programme
16 UG200001797 ANUSHKA MEHTA B.A. Programme
17 UG200005904 Enakshi Rehani B.A. Programme
18 UG200016220 Sukhmandeep Kaur B.A. Programme
19 UG200007866 ADYA PARASHAR B.A. Programme
20 UG200006370 Khushi Ahlawat B.A. Programme
S.No Form No. Name Course
1 UG200000515 Tasha Ahmed B.A. Honours English
2 UG200007268 Khushi Jain B.A. Honours English
3 UG200014658 Mehreen Riza B.A. Honours English
4 UG200004955 Suhani Singh B.A. Honours English
5 UG200004931 ARYAN TYAGI B.A. Honours English
6 UG200002001 Sanskar Tokas B.A. Honours English
7 UG200009530 Jasleen Kaur Vohra B.A. Honours English
8 UG200014320 Kavya Kochhar B.A. Honours English
S.No Form No. Name Course
1 UG200010950 Syeda Antara Zaima B.A. Honours Philosophy
2 UG200019338 Arush Dutt B.A. Honours Philosophy
3 UG200003998 Sahil Rajkumar B.A. Honours Philosophy
4 UG200012236 Anika Bublani B.A. Honours Philosophy
S.No Form No. Name Course
1 UG200009364 PARAM DEEP SHOKEEN B.Sc. Honours Mathematics
2 UG200000977 Sankalp Anand B.Sc. Honours Mathematics
3 UG200016118 AYUSH CHOUDHARY B.Sc. Honours Mathematics
4 UG200000294 Ananya Kumar B.Sc. Honours Mathematics
5 UG200010876 PARAS JYANI B.Sc. Honours Mathematics
6 UG200002138 Shaurya Verma B.Sc. Honours Mathematics
7 UG200006452 KEYA SAGAR DARUWALA B.Sc. Honours Mathematics
8 UG200020003 Ria Bhandari B.Sc. Honours Mathematics
9 UG200005103 SIDDHARTH KUMAR B.Sc. Honours Mathematics
10 UG200003089 DAKSH DHANGAR B.Sc. Honours Mathematics
11 UG200013456 Sarthak Batta B.Sc. Honours Mathematics
12 UG200014660 Shivam B.Sc. Honours Mathematics
S.No Form No. Name Course
1 UG200009364 PARAM DEEP SHOKEEN B.Sc. Honours Chemistry
2 UG200012167 Prithvi Singh Sindhu B.Sc. Honours Chemistry
3 UG200016118 AYUSH CHOUDHARY B.Sc. Honours Chemistry
4 UG200020215 Aryan Dobhal B.Sc. Honours Chemistry
5 UG200015125 PRAGYANSH ALAG B.Sc. Honours Chemistry
6 UG200006811 ABHED KRISHNA S r B.Sc. Honours Chemistry
7 UG200003438 Arshiya Kaur B.Sc. Honours Chemistry
8 UG200015351 CAROLENE JOY B.Sc. Honours Chemistry
9 UG200011735 Vedanti Kiran B.Sc. Honours Chemistry
10 UG200008877 Khushi B.Sc. Honours Chemistry
11 UG200021965 Arunabh Mishra B.Sc. Honours Chemistry
12 UG200001861 Amrita Ahuja B.Sc. Honours Chemistry
S.No Form No. Name Course
1 UG200009364 PARAM DEEP SHOKEEN B.Sc. Honours Physics
2 UG200012167 Prithvi Singh Sindhu B.Sc. Honours Physics
3 UG200000199 Vanshita Singh B.Sc. Honours Physics
4 UG200011451 MUSKAN B.Sc. Honours Physics
5 UG200014660 Shivam B.Sc. Honours Physics
6 UG200021667 Sumit Dinkar B.Sc. Honours Physics
7 UG200020215 Aryan Dobhal B.Sc. Honours Physics
8 UG200006811 ABHED KRISHNA S r B.Sc. Honours Physics
9 UG200003438 Arshiya Kaur B.Sc. Honours Physics
10 UG200005103 SIDDHARTH KUMAR B.Sc. Honours Physics
11 UG200000560 Palak Rawat B.Sc. Honours Physics
12 UG200004630 Sagar Bhargava B.Sc. Honours Physics
S.No Form No. Name Course
1 UG200009364 PARAM DEEP SHOKEEN B.Sc. Programme with Chemistry
2 UG200000199 Vanshita Singh B.Sc. Programme with Chemistry
3 UG200011451 MUSKAN B.Sc. Programme with Chemistry
4 UG200006811 ABHED KRISHNA S r B.Sc. Programme with Chemistry
5 UG200000560 Palak Rawat B.Sc. Programme with Chemistry
6 UG200011735 Vedanti Kiran B.Sc. Programme with Chemistry
S.No Form No. Name Course
1 UG200009364 PARAM DEEP SHOKEEN B.Sc. Programme with Computer Science
2 UG200010612 Briyant Dabas B.Sc. Programme with Computer Science
3 UG200005103 SIDDHARTH KUMAR B.Sc. Programme with Computer Science
4 UG200009724 KIRPAPREET KAUR B.Sc. Programme with Computer Science
5 UG200011735 Vedanti Kiran B.Sc. Programme with Computer Science
6 UG200016274 ABHIRAJ SEN B.Sc. Programme with Computer Science

 


Principal